Techninės-kūrybinės dirbtuvės

c_400_225_16777215_00_images_news_Aitvarai_stovykla_03.JPG

Keturias dienas, rugsėjo 4-7 d. nuo 17 iki 20 valandos, Vilniuje prie Baltojo tilto rinksis vėjo ir vandens energiją naudojančių konstrukcijų kūrėjai, kurie čia įkurs techninę-kūrybinę stovyklą – ves nemokamus mokymus visiems entuziastams. Registracija čia.

Rugsėjo 8-ąją, šeštadienį, 16 val. vainikuos skraidančių ir plaukiančių kūrinių paradas – į dangų kils įvairiausi aitvarai, upe bus plukdomi vandens konstrukcijų prototipai.

„Mes išpildysime jūsų norus – padėsime kurti kartu. Techninėje-kūrybinėje stovykloje rasite viską, kad jūsų sukurtas kūrinys skristų ar plauktų! Ateikite su gera nuotaika ir noru kurti, o mes jums padėsime žiniomis ir patirtimi, pasidalysime medžiagomis ir įrankiais,”, – kviečia techninių-kūrybinių dirbtuvių organizatoriai.

Atsinaujinančių vėjo ir vandens energiją naudojančių konstrukcijų techninės-kūrybinės stovyklos štabas – sostinės centre, prie Baltojo tilto stovinčioje baržoje. Kūrybinę stovyklą remia Vilniaus miesto savivaldybė, o organizuoja VšĮ „Užantis”. Tai menininkų ir aitvarų meistrų tandemas: tapytojas, fotografas, aktyvus neformalių meno bendruomenių Lietuvoje ir užsienyje projektų vykdytojas, aitvarų meistras Marius Abramavičius-Azen; unikalių aitvarų formų ir konstrukcijų kūrėjas, biologijos mokslų daktaras ir unikalių meninių projektų iniciatorius bei vykdytojas Tadas Surkys, aitvarų konstrukcijų ir aerodinaminių savybių profesionalas, alternatyvios energijos panaudojimo taip pat ir aerodinamikos, aerostatikos, hidrodinamikos specialistas, dalyvaujantis aitvarų komandos renginiuose Lietuvoje ir visame pasaulyje Donatas Dumskis bei mažųjų aitvarų meistras, aitvarų arkų kūrėjas, aitvarų skraidinimo entuziastas Jonas Kriščiūnas ir kiti aitvarų ir vėjo gaudyklių entuziastai.

Aitvarų meistrai pristatys ir papasakos apie aitvarų „Rokkaku”, „Eddy”, „Dvisparnis”, „Delta”, „Indiškasis kovos” ir kt. modelius. Kiekvienas, norintis dalyvauti stovykloje galės sukuri tokį ar panašų aitvarą, jį patobulinti sukonstruojant savo unikalų modelį. Ką šie meistrai yra sukūrę galite pažiūrėti puslapyje www.aitvarai.com

Pasirinkto modelio kūrimo kelyje kiekvienam dalyviui padės techninių-kūrybinių dirbtuvių organizatoriai – tikri vėjo ir vandens konstrukcijų profesionalai. Jie patars ir papasakos, kokias medžiagas norimam modeliui geriau naudoti – kaip montuoti, rišti mazgus, atskleis ir kitus subtilias konstrukcijų gamybos ir skridimo niuansus.

„Kviečiami visi kūrybingi ir mėgstantys konstruojantys žmonės – vaikai, jaunuoliai, vyrai, moterys, mergaitės, berniukai – nėra nei lyties, nei amžiaus cenzo, – tikina aitvarų meistras ir menininkas M.Abramavičius-Azen. – Jei turite idėją, viziją ir norite sukurti vėją ar vandenį gaudančią ar šias gamtos stichijas panaudojančią konstrukciją ir visa tai norite įkūnyti – šios dirbtuves kaip tik jums.

Techninės-kūrybinės dirbtuvės prie Baltojo tilto vyks keturias dienas, tad jei jūsų sumanyta konstrukcija sudėtinga, į stovyklą ateikite pačią pirmąją dieną, kad spėtumėte įgyvendinti savo sumanymą. Iš patirties žinau, kad sumanūs net ir pažengę, patyrę konstruktoriai savo kūrinį nuosekliai kuria ir tobulina ne vieną dieną.

Kviečiami ateiti ir visi norintys pabandyti sukurti paprastą aitvarą ar vėjagaudę tūbą – čia pat vyks ir paprastų aitvarų konstruktorių kursai, kur kiekvienas net ir labai mažas žmogutis ar niekada su aitvarais nesusidūręs kūrėjas galės pasidaryti savo aitvarą.“

Techninių kūrybinių dirbtuvių organizatoriai kviečia registruotis visus, kurie nori konstruoti ir gaudyti vėją – kurti aitvarus bei kitokias vėją ir vandenį gaudančias „būtybes” ir mašinas, konstrukcijas ir sutvėrimus. Tėvai, mėgstančius konstruoti, raišioti, kurti ir piešti vaikus, gali registruoti užpildę trumpą anketą arba parašę el.paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

Daugiau informacijos ir iliustracijų:

Aurika Merkienė

Tel.8 698 00505

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Marius Abramavičius

Tel. 8 677 88238

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.