Rekordinio dydžio vėliava skraidinama aitvarais

Aitvarų meistrai iš aitvarai.com komandos pakėlė į dangų milžinišką, 850 m2 ploto Europos Sąjungos vėliavą. Ši Lietuvos aitvarų meistrų realizuota akcija, kurią stebėjo keliolika tūkstančių miesto gyventojų, vyko netoli fronto esančiame Krasnoarmeisko (Pokrovsko) mieste, kurį po krizės 2014 m. buvo užėmę prorusiški teroristai.
Renginio metu buvo panaudota unikali, analogų pasaulyje neturinti vėliavų skraidinimo aitvarais technologija. Įspūdingo dydžio Europos Sąjungos vėliava buvo keliama pasitelkiant nuosekliai sujungus originalios konstrukcijos aitvarus. Net 850 kvadratinių metrų ploto ir 60 kg svėrusi vėliava buvo iškelta į 100 metrų aukštį. Šis įvykis buvo oficialiai užregistruotas kaip rekordas Ukrainos nacionalinio registro specialistų. Anot registro specialistų, tai buvo ir pasaulio rekordas, nes tokio dydžio vėliavos skraidinti nenaudojant kuro dar niekam nėra pavykę.

Pagrindinė šios akcijos misija buvo parodyti, jog Donecko regionas nežiūrint į sudėtingas geopolitines padalinimo sąlygas, siekia gyventi pagal Europinės kultūros vertybes ir tokiu būdu išreiškė bendradarbiavimo su Europos sąjunga poreikį ir naudą. Anot miesto mero Ruslano Trebuškino: „Ši šventė tai pirmoji Europos dienos šventimas po karo veiksmų mūsų mieste, tad šio rekordo registravimas tai dviguba šventė tai dviguba šventė mūsų visiems miesto gyventojams.“
Miesto savivaldybės organizuotą rekordinės Europos sąjungos vėliavos pakėlimą stebėjo ne tik miesto administracijos vadovai bet ir buvęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas bei kiti šventės svečiai.

Aitvarai.com tai yra meistrai entuziastai, kurie savo darbais siekia prikelti iš užmaršties aitvarus, parodant netikėtas jų galimybes. Aitvarų pagalba pasitelkus vėją atsiranda galimybė skraidinti didelių gabaritų vėliavas kitas dangaus instaliacijas. Visa tai veikia gamtos dėka ir be jokio užterštumo ar triukšmo. Aitvarai.com padeda sukurti įspūdingus ir įkvepiančius renginių instaliacijas įvairiose šalyse ir žemynuose.